5. ledna 2010

Vampire Weekend - Contra

ODKAZ NA ŽÁDOST ODSTRANĚN

Interpret: Vampire Weekend
Album: Contra (LP)
Rok vydání: 2010
Země: USA
---
Bude se vám líbit, pokud máte rádi:
• Passion Pit
• Ra Ra Riot
• Talking Heads
---
Ve zkratce:
Hudební dráha téhle newyorské čtyřky (a zase jsme u toho New Yorku) je impozantní. Dohromady se dali totiž teprve počátkem roku 2006, už v roce 2007 do světa vypustili dvě povedená EP a po vydání debutového alba, prakticky dva roky po svém vzniku, jim náhle ležela u nohou velká část fanoušků nezávislé scény i posluchačů tíhnoucím k mainstreamu. A-Punk byl hit jako kráva a celá deska, která se vezla v prosluněné náladě na vlně afrobeatu a vlivu Petera Gabriela, slavila překvapivě hodně úspěchů. Možná to bylo ale částečně tím, že od kluků nikdo nic moc nečekal a v doznívající vlně nu-ravu a futuristicky znějících electro kytarovek byli Vampire Weekend zkrátka vítaným osvěžením scény. Teď se píše rok 2010 a situace je jiná, trendy postoupily o trochu dál, Vampire Weekend dosáhli poměrně velké slávy a na jejich druhé album s velkým očekáváním smeřují zraky velkého procenta posluchačstva. A jak je známo, až druhé album odhalí pravý potenciál kapely. Už od prvních tónů je zřetelný lehký posun k syntetičtějšímu zvuku a patrný je o něco širší zdroj inspirací, jinak je to však pořád te stejná kapela, která si nehraje na žádné velké umění a chytlavými melodiemi ani trochu nešetří, hitovost jednotlivých písní je takřka konstantní (stále vysoká) a člověku chtě nechtě vytvoří dobrou náladu, při které by si to nejraději hnal na nejbližší tropickou pláž a užíval bezstarostných slastí života. Zkrátka a dobře, tohle album je čistá zábava, která stoprocentně zaujme a nehraje v žádném případě druhé housle debutu, jak tomu často je. Zima bude ještě dlouhá, tak proč se předem nenatěšit na léto?
---
MySpace.com // Rate Your Music

1 komentář:

WEB SHERIFF řekl(a)...

WEB SHERIFF
Who You Gonna Call
Tel 44-(0)208-323 8013
Fax 44-(0)208 323 8080
websheriff@websheriff.com
www.websheriff.com

Hi IW,

On behalf of XL Recordings and Vampire Weekend, we would kindly ask you not to post copies of "Contra" on your site (or any non-preview tracks from Vampire Weekend's new album - street date 11th Jan UK & 12th Jan US).

We do appreciate that you are fans of / are promoting Vampire Weekend, but the label and artist would greatly appreciate your co-operation in removing your links to the pirate files in question.

Thank you for respecting the artist's and label’s wishes and, if you / your readers want good quality, non-pirated, preview tracks, then full length versions of "Horchata" and "White Sky" are available for fans and bloggers to link to / post / host etc at www.vampireweekend.com . Additionally, all three tracks from the Vampire Weekend Meets Toy Selectah bonus CD "Contra Megamelt" ("Cousinz", "Contramelt A" and "Contramelt B") have now also been designated as fan previews for sharing ahead of release … .. for further details of the new album, on-line promotions, videos and 2010 shows, check-out the official site, as well as the band’s Myspace at www.myspace.com/vampireweekend and XL’s YouTube channel at www.youtube.com/user/XLRecordings ... .. and keep an eye on these official sources for details of further news, preview material and on-line promotions.

As a special, New Year’s gesture to fans and bloggers, an exclusive preview stream of the full album is now also available at the band’s MySpace page ... .. this is for hyper-linking ONLY and for streaming by fans directly off the band’s MySpace , so please reciprocate this goodwill gesture by NOT ripping or embedding these files.

With Thanks & New Year’s Greetings,

WEB SHERIFF